KONST / Ramar / Ram 10526001
*
nr 1052 6001
Ram
förgylld, 1800-tal, ramens innermått: 67x72
Kondition: skadad
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 19:05:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 11:28:32
1
2.000 kr
28/8 23:24:35
2
1.200 kr
28/8 23:24:35
1
1.300 kr (Budbetjänt)
28/8 23:24:48
2
1.500 kr
28/8 23:24:48
1
1.600 kr (Budbetjänt)
28/8 23:26:25
2
1.700 kr
28/8 23:26:25
1
1.800 kr (Budbetjänt)
29/8 16:43:52
3
3.200 kr
29/8 17:25:18
1
2.600 kr
29/8 17:25:18
3
2.800 kr (Budbetjänt)
29/8 17:25:47
1
3.200 kr
29/8 17:25:47
3
3.200 kr (Budbetjänt)
29/8 17:26:22
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:41
*
Ram
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1052 6001
Ram
förgylld, 1800-tal, ramens innermått: 67x72
Kondition: skadad
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 11:28:32 | 1 | 2.000 kr |
| 28/8 23:24:35 | 2 | 1.200 kr |
| 28/8 23:24:35 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 28/8 23:24:48 | 2 | 1.500 kr |
| 28/8 23:24:48 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 28/8 23:26:25 | 2 | 1.700 kr |
| 28/8 23:26:25 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 29/8 16:43:52 | 3 | 3.200 kr |
| 29/8 17:25:18 | 1 | 2.600 kr |
| 29/8 17:25:18 | 3 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
| 29/8 17:25:47 | 1 | 3.200 kr |
| 29/8 17:25:47 | 3 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
| 29/8 17:26:22 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:41



